Ostrowo i okolice

Ostrowo to nieduża, nadmorska wieś położona między Karwią na zachodzie a Jastrzębią Górą na wschodzie. Sąsiedztwo znajdującego się na małym wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), było niegdyś niejednokrotnie zatapiane i obszary na wzniesieniu stanowiły wyspę - stąd też określenie miejscowości (ostrów - wyspa).

Mimo że do plaży jest w przybliżeniu 1 km, to wytyczone są w tej okolicy dwa strzeżone letnie kąpieliska. Sama plaża jest nadzwyczaj szeroka, piaszczysta, wolna od kamyków. Dodatkowego uroku dodaje jej wpływająca rzeczka - Czarna Woda.

Ostrowo to oaza spokoju, nieopodal sporych ośrodków letniskowych - Władysławowo (ok 10 km), Jastrzębia Góra (ok 4 km). Stąd niedaleko również do pełnego atrakcji Trójmiasta lub na Mierzeję Helską. Lokalizacja ta przypadnie do gustu amatorom przyrody. Umiejscowiono tu rezerwat przyrody "Bielawskie Błota" - swą nazwę zawdzięczają białemu puchowi wełnianek, gromadnie kwitnących tu każdego roku w maju. Tutaj zatrzymuje się wiele gatunków ptaków w ciągu swych wędrówek. Wyznaczone są tu również dwa rezerwaty: Woskownicy Bielawskiego Błota oraz Moroszka Bielawskiego Błota. W lesie odnajdziemy wieżę widokową.

Copyright 2016 - Wszystkie prawa zastrzeżone

logo Akcept